Žiniasklaida apie mus

„Grūstė“: sėkmingo dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose kaina – 28 patikrinimai per pusmetį   

    Įmonė „Grūstė“ tinkamai vykdo sutarties su Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) įsipareigojimus, o vargingai gyvenantiems asmenims skirti žuvies konservai atitinka kokybės reikalavimus. Tai patvirtino akredituotoje laboratorijoje atliktų tyrimų išvados. „Grūstė“ teigia, kad po anoniminių skundų pradėtam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) patikrinimui nėra pagrindo, tačiau yra pasiruošusi bendradarbiauti su tarnyba.
    „Laimėjus didesnius maitinimo paslaugų ir maisto produktų tiekimo viešųjų pirkimų konkursus, kuriuose anksčiau dominavo kelios įmonės, per pusę metų įvairių institucijų buvome patikrinti net 28 kartus. Po anoniminių skundų pradėtų patikrinimų metu nerasta jokių pažeidimų. Matyt, kad mūsų aktyvus dalyvavimas ir geresnių kainų bei kokybės siūlymas buvo netikėtumas rinką pasidalinusiems konkurentams. Esame laimėję konkursus ir tiekiame maisto produktus Lietuvos kariuomenei, teikia maitinimo paslaugas ugdymo, įkalinimo ir kitoms įstaigoms. Vien laimėti Kalėjimo departamento viešieji pirkimai leido valstybei sutaupyti 2,7 mln. eurų. Tikimės, jog valstybinės institucijos netaps neteisėtu susidorojimu su konkurentu įrankiu“, – teigia Aurelijus Virkutis, įmonės „Grūstė“ prekybos direktorius.
    „Grūstė“ įsitikinimu, įmonė tinkamai vykdo Europos socialinio fondo agentūrai prisiimtus sutarties įsipareigojimus – parduota 500 tūkst. vienetų kokybiškų žuvies konservų, atvykusiems FNTT pareigūnams pateikti reikalingi dokumentai. Įmonė „Grūstė“ yra pateikusi akredituotos laboratorijos žuvies konservų tyrimų išvadas ir ESFA.
   „Europos socialinio fondo agentūra išsiuntė tiekėjui raštą, kuriuo informuojama, kad ketinama sutartį nutraukti. Vis tik abejonių kelia pačios agentūros bendradarbiavimas su tiekėju, neužtikrintos tinkamos maisto produktų sandėliavimo sąlygos ir atliktų tyrimų rezultatai, su kuriais daugiau kaip mėnesį įmonei „Grūstė“ nebuvo leista susipažinti. Beveik visi agentūros užsakyti žuvies konservų kokybės tyrimai, atlikti laboratorijoje, kuri nėra akredituota atitinkamiems tyrimams. Tuo metu įmonės „Grūstė“ užsakyti tyrimai akredituotoje laboratorijoje patvirtina, kad visos maisto produktų partijos yra kokybiškos“, – sako Laurynas Lukošiūnas, įmonei atstovaujančios advokatų kontoros „Sorainen“ partneris, advokatas.
   Advokatas stebisi, kad ESFA nurodomi histamino tyrimų rezultatai skiriasi ne tik nuo „Grūstės“ užsakymu atliktų tyrimų, bet ir nuo pačios ESFA atliktų tyrimų. „Dėl nesuprantamų priežasčių vienoje laboratorijoje agentūros užsakymu atlikti tyrimai prieštarauja kitoje laboratorijoje, kurią pasirinko pati Europos socialinio fondo agentūra, atliktiems tyrimams“, – sako L. Lukošiūnas.
Pasak L. Lukošiūno, Europos socialinio fondo agentūra nepagrįstai reikalauja papildomų itin brangių tyrimų, kurių neprašo nei iš vieno kito savo tiekėjo. Tad toks reikalavimas yra visiškai diskriminacinis.
   Įmonė „Grūstė“ siekdama užtikrinti, kad jos tiekiama produkcija yra tinkama ir kokybiška, jau užsakė ir atliko įvairių tyrimų už beveik 20 tūkst. eurų ir, jeigu to reikės, yra pasiruošusi įrodyti produkcijos tinkamumą teisme. Kita vertus, įmonė pagrįstai tikisi tiek iš Europos socialinio fondo agentūros, tiek iš kitų institucijų geranoriškumo ir konstruktyvaus bendradarbiavimo, sprendžiant visus kylančius klausimus ar vertinant aplinkybes, kurias dėsto skundus teikiantys anonimai.


Valstybiniuose maisto ir maitinimo konkursuose – naujas lyderis

   Trejus metus maitinimo paslaugų rinkoje dominavusios „Pontem“, „Kretingos maistas“ ir „Sanitex“ pastaruoju metu sulaukė rimto konkurento. Viešųjų pirkimų tarnybos duomenimis, 2016–2017 m. birželį didžiausios vertės pirkimus laimėjo Mažeikiuose įsikūrusi, anksčiau labiau maisto prekių parduotuvių versle besisukusi „Grūstė“. Pagal sutarčių vertę ji tapo rinkos lydere, po savęs palikusi dešimtmečius dominavusias įmones „Pontem“, „Kretingos maistas“ ir „Sanitex“. Žinoma, pastarosios pozicijų neapleidžia. 2015-aisiais vieno savininko – Irmanto Norkaus valdomo „Maistas LT“ rankose atsidūrusios „Pontem“ ir „Kretingos maistas“ iki šiol maitina daugiausia ligonių, nuteistųjų, darželinukų. Jei šių to paties savininko įmonių rezultatus sudėtume, sėkmės lentelėje jos nesunkiai aplenktų į lyderes išsiveržusią „Grūstę“. Per 2016-uosius ir pirmą 2017 m. pusmetį šios įmonės kartu sudėjus laimėjo 116 pirkimų, kurių bendra vertė – 32,1 mln. eurų. „Sanitex“ per tą patį laikotarpį laimėjo 83 konkursus, kurių bendra vertė 18,3 mln. eurų, o „Dussmann Service“ – iš 11 laimėtų konkursų uždirbs 11,6 mln. eurų. Visos šios penkios įmonės išvis susižers 80,6 iš 122,8 per konkursus paskirtų milijonų eurų, arba 65 proc. pirkimų skaičiuojant pagal jų vertę.

   Lėmė maisto skurstantiesiems ir kariuomenės pirkimai
   Dar prieš dvejus metus VPT buvo atlikusi 2013–2015 m. analizę ir nustačiusi, kad kone kas antrą maisto ir maitinimo pirkimų tuomet laimėjo „Pontem“ ir „Kretingos maistas“. Trečiojoje vietoje rikiavosi „Sanitex“, o dabartinė lyderė „Grūstė“ liko ketvirta. Tikrinti maisto ir maitinimo viešųjų pirkimų konkursus VPT tuomet ėmėsi po to, kai paaiškėjo, kad Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra maisto produktus skurstantiems asmenims pirko dvigubai brangiau nei rinkos kaina. Sutapimas, kad būtent maisto produktų skurstantiesiems pirkimas „Grūstę“ pakylėjo į rinkos lyderes. Per VPT vertintą laikotarpį „Grūstė“ su maistą skurstantiems perkančia Europos socialinio fondo agentūra pasirašė dvi sutartis už 1,8 mln. eurų, o šių metų gale dar vieną sutartį, kurios vertė – beveik 4,2 mln. eurų. Smarkiai „Grūstės“ padėtį rinkoje pagerino ir laimėti maisto produktų tiekimo Lietuvos kariuomenei konkursai. Per VPT vertintą pusantrų metų laikotarpį „Grūstė“ su kariuomene pasirašė įvairių maisto produktų tiekimo sutarčių beveik už 6,8 mln. eurų. Anksčiau ši įmonė taip pat yra teikusi paslaugas kariuomenei, tačiau laimėdavo tik smulkius pirkimus.
   „Grūstė“: konkurento taktika – užtampyti po teismus
„Grūstės“ generalinis direktorius Deivydas Vyniautas neslepia, kad situacija maisto produktų tiekimo ir maitinimo paslaugų rinkoje smarkiai pasikeitė po to, kai į šios srities viešuosius pirkimus dėmesį atkreipė VPT. „Didžiulis VPT indėlis lėmė konkurso sąlygų pasikeitimus, privertusius perkančiąsias organizacijas skaidyti jų organizuojamus pirkimus į atskiras pirkimo dalis, taip sudarant realią galimybę konkursuose (net ir didelės apimties) dalyvauti mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms, ūkininkams“, – raštu pateiktuose atsakymuose 15min nurodė D.Vyniautas. Vis dėlto rinkos lydere „Grūstė“ dar nesijaučia. Jos vadovas sako nė nežinantis, kad naujausiais VPT duomenimis, būtent jo vadovaujamai įmonei pavyko pasirašyti didžiausios vertės sutartis. Kita vertus, jis pripažįsta, kad rinka auga ir viliasi, kad ateityje konkurencija padidės ne tik maisto produktų pirkimuose, bet ir maitinimo paslaugų konkursuose, kuriuose iki šiol „Grūstei“ sekasi sunkiai. D.Vyniautas pripažįsta, kad konkurencija yra milžiniška, bet to nedramatizuoja. Vis dėlto, anot jo, vienas konkurentas tyčia laikosi taktikos bet kokio nelaimėto konkurso rezultatus skųsti, net jei tam realaus pagrindo nėra. „Konkurencija įtempta, išties. Bet, žinot, iš to laimi visi – ir perkančiosios organizacijos, ir rinkos dalyviai. Pirmieji sutaupo biudžeto lėšų, antrieji priversti pasitempti tobulinant vidinius organizacijos procesus. Dėl pretenzijų ir teismų? Na, ką padarysi, kad rinkoje turime tokį dalyvį, kurio darbinė kultūra labai specifinė. Diplomatiškai pasakius. O ne diplomatiškai – negerai, kai siunčiama žinia: leiskite mums laimėti arba užtampysim po teismus. Žinot, negerai taip. Tokiu būdu stabdomi viešųjų pirkimų procesai, gąsdinami valdininkai/valstybės tarnautojai, pagaliau diskredituojamas verslo vardas. Mūsų įmonės politika absoliučiai priešinga“, – sako jis. D.Vyniautas nenurodė, kuri įmonė laikosi taktikos konkurentus užtampyti po teismus, tačiau dažniausiai „Grūstė“ teismuose susiduria su „Kretingos maistu“. Klausiamas, ar „Grūstei“ teko susidurti su atvejais, kai buvo aišku, kad pirkimas sutartas su kitu tiekėju arba kai pirkėjas reikalavo kyšio, D.Vyniautas sako, kad visais atvejais „Grūstė“ kreipiasi užtarimo į VPT. „Atvejų, kai galima įžvelgti protekcionizmo apraiškų, viešųjų pirkimų konkursuose vis dar pasitaiko. Pasireiškia jos pertekliniais kvalifikaciniais reikalavimais konkurso sąlygose. Ką tokiu atveju darome? Kreipiamės į VPT – beveik visais atvejais tarnyba pradeda pirkimo patikrinimą. Ir po jo perteklinės sąlygos dažniausiai iš sąlygų yra šalinamos. Tad viešųjų pirkimų priežiūrą vykdanti institucija mūsų rinkoje išties aktyvi ir rezultatyvi. Retai taip būna mūsų šaly, jog gali pagirti valdininkus, ar ne?“ – retoriškai klausia jis. Vis dėlto maisto produktų ir maitinimo paslaugų rinkoje VPT dar tikrai yra veikti. Štai ir naujausi duomenys rodo, kad šioje rinkoje grietinėlę susrebia tik penkios įmonės, nors konkursuose išvis dalyvauja 161.

Mažeikių įmones subūrė sporto ir pramogų šventė

Mažeikių verslininkų asociacijos sporto ir pramogų šventės, surengtos po ketverių metų pertraukos,  dalyvių gausa parodė, kad bendravimo ne tik dalykinėje aplinkoje, bet ir laisvalaikiu, jau buvo pasiilgta.

Balsiuose vykusioje Mažeikių verslininkų asociacijos sporto ir pramogų šventėje buvo varžomasi keturiose komandinėse rungtyse, kurias tradiciškai sudarė krepšinis, tinklinis, kvadratas ir virvės traukimas, o taip pat – septyniose individualiose rungtyse: smiginio, šaudymo iš lanko, šaudymo iš pneumatinio šautuvo, baidarių slalomo, mini golfo, stalo teniso ir šaškių. „Rungtyse dalyvavusios komandos kaip visada sulaukė išskirtinio žiūrovų palaikymo. Labiausiai jų emocijos liejosi krepšinio ir virvės traukimo varžybose. Šias varžybas laimėjusios „Grūstės“ ir „Hotremos“ komandos dar ilgai neslėpė džiaugsmo“, – „Santarvei“ pasakojo Mažeikių verslininkų asociacijos vykdantysis direktorius Rolandas Lemežis.
Triumfavo „Grūstės“ kolektyvas
Įskaitinius taškus šioje šventėje rinko 14-os Mažeikių įmonių darbuotojai. Visus juos suskaičiavus, paaiškėjo, kad šių metų šventės nugalėtojais tapo bendrovės „Grūstė“ komanda, surinkusi 71 tašką – gerokai daugiau nei kiti prizininkai.

GRŪSTĖS 25-mečio proga – šventinė nuotaika ir prizai pirkėjams bei įmonės darbuotojams
   GRŪSTĖ – 25 metus kartu su Jumis. Tokiu šūkiu jau vasaros pradžioje ištikimiausius pirkėjus sveikino GRŪSTĖ. Įmonės 25-ąjį jubiliejų lydėjo gausybė dovanų bei pramogų tiek prekybos tinklo pirkėjams, tiek įmonės darbuotojams. Liepos pradžioje organizuotame žaidime ištikimiausi pirkėjai laimėjo net 50 iškylos rinkinių. Vaikams buvo surengti kūrybiniai piešinių bei eilėraščių konkursai. Vaikai, sveikindami GRŪSTĘ, noriai piešė 25-ojo gimtadienio tortus. Net 100 mažųjų menininkų apdovanoti prizais, o 7-metė Kamilė iš Mažeikių už savo piešinį buvo apdovanota dėže ledų. Taip pat vaikai bei jų tėveliai sveikino įmonę kurdami eilėraščius, panaudodami raktinius žodžius: šventė, tortas, dovanos... 25 eilėraščių autoriai apdovanoti smagiais vasaros prizais.
   Keletą savaičių didžiųjų GRŪSTĖ prekybos tinklo parduotuvių pirkėjus vaišino saldainiais ir linksmino GRŪSTĖS simbolis ananasas. Liepos 1–rugpjūčio 3 dienomis vyko žaidimas pirkėjams GIMTADIENIS MUMS – DOVANOS JUMS! Pagrindinius prizus: 7 dienų kelionę „Italija – meno ir kultūros lopšys“ laimėjo Vilma Sabaitienė iš Mažeikių, 6 dienų kelionę į Šveicariją „Šveicarija ežerų, kalnų ir krioklių šalis“ – Arvydas Monstavičius iš Klaipėdos, Liudmila Safonova iš Vilniaus laimėjo televizorių, Inga Nemaniūnienė iš Kuršėnų — madingąjį riedį, Žanai Gurijanovai iš Naujosios Akmenės atiteko planšetinis kompiuteris, dar 20 pirkėjų apdovanoti 25 eurų vertės GRŪSTĖ dovanų kortelėmis. 7 dienų kelionės į Italiją laimėtoja Vilma pasakojo, kad apie laimėjimą jai pranešė draugė. Ši žinia ją labai nustebino, kad iš pradžių net negalėjo patikėti, todėl, dėkodama GRŪSTEI, Vilma teigia, kad stebuklų išties būna. Antrojo kelialapio laimėtojas Arvydas džiaugiasi laimėta kelione ir daugiau įspūdžių žada papasakoti grįžęs.
   Rugpjūčio 5 dieną prie pirmosios parduotuvės GRŪSTĖ (buvęs PUTINAS) suorganizuota smagi gimtadienio šventė pirkėjams. GRŪSTĖS simbolis ananasas sveikino vaikus su švente, dovanojo balionus, kvietė fotografuotis. Smokingu pasipuošęs renginio vedėjas išdalijo per 1000 įvairiausių prizų susirinkusiems svečiams. Šventės dalyviai buvo vaišinami kava bei arbata, burnoje tirpstančiais pyragais, tortu, šakočiu bei saldainiais GRŪSTĖ. Gimtadienio dalyviams netrūko nuotaikos, šypsenų ir gerų emocijų.
   Rugpjūčio 6 dieną Renavo dvare vyko GRŪSTĖ 25-ojo gimtadienio šventė, skirta įmonės darbuotojams. Prabangi dvaro aplinka, nutiestas raudonas kilimas šventės dalyvius privertė pasijusti išskirtinai pakiliai. Svečius pasitiko smuiko garsai roko ritmu. Neišdildomą įspūdį paliko „gyvas užkandžių stalas“ su žavia baroko stiliumi pasipuošusia ponia. Spalvingi kokteiliai, garuojančio sauso ledo gėrimai prisidėjo prie pakilios šventinės nuotaikos. Renginio vedėjai Remigijus Žiogas ir Nijolė Pareigytė-Rukaitienė pasistengė, kad vakaras neprailgtų. Šios šventės metu apdovanoti, įvertinti padėkomis ir vertingomis dovanomis beveik 60 ilgamečių įmonės darbuotojų: vieniems įteiktos vardinės auksinės, sidabrinės apyrankės, kitiems paauksuoti, pasidabruoti ordinai, treti džiaugiasi įspūdingomis kelionėmis. GRŪSTĖ dėkoja savo darbuotojams, kurie savo darbu, lojalumu bei inovatyviomis idėjomis veda įmonę pirmyn.
   Vakaro metu parodytas mini filmas „GRŪSTĖ: 25 metų istorija“ daugeliui paliko šypseną veide – gera prisiminti smagias akimirkas, praleistas kartu, tiek siekiant įmonės tikslų, tiek švenčiant įmonės šventes bei džiaugiantis pasiektais laimėjimais. Gimtadienio svečius linksmino muzikos grupės THE VOICELESS ir BIPLAN, puikiu pasirodymu nustebino Lietuvos bei pasaulio čempionai, kolektyvo „Žuvėdra“ šokėjai. Skanus maistas, jauki aplinka ir nesibaigiančios staigmenos – tokį įspūdį šventinis vakaras paliko ne vienam dalyviui. Šventę vainikavo įspūdingi fejerverkai, šampano piramidė ir linkėjimai, kad įmonė gyvuotų dar dvigubai tiek.

Pasirūpinti NATO karių gerove patikėta bendrovei „Grūstė“


   Balandžio 22–birželio 6 dienomis Kauno Vytauto Didžiojo jėgerių batalione vyko NATO ryšių bataliono organizuojamos karinės pratybos „Steadfast Cobalt 2017“ (liet. Tvirtas kobaltas). Tai – vienos didžiausių Baltijos šalyse šiemet vykusių pratybų: jose dalyvavo apie 1200 karių iš daugiau nei 40 padalinių, įsikūrusių 25-iose NATO šalyse narėse.
   Lietuvos kariuomenė ir Kauno miesto savivaldybė šių pratybų metu teikė priimančiosios šalies paramą. Atvykstančioms pajėgoms buvo suteiktos reikalingos paslaugos: galimybė naudotis tiek civiline, tiek karine infrastruktūra, ryšių ir informacinių technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo, medicinos ir kitos paslaugos.
   Pirmą kartą per visą Lietuvos narystės Šiaurės aljanse istoriją mūsų šalies teritorijoje vykstančių tarptautinių pratybų dalyvių gerove pasirūpinti buvo patikėta privačiai bendrovei. Lietuvos kariuomenė sprendimą patikėti tokių paslaugų teikimą išorės partneriui priėmė remdamasi kitose NATO šalyse vykstančių pratybų metu įgyta patirtimi.
   Vadovaujantis NATO reikalavimus atitinkančiais kriterijais bei įvertinus įmonių patirtį ir kompetenciją, pratybų „Tvirtas kobaltas 2017“ dalyvių gerovės paslaugų bataliono teritorijoje teikimu pasirūpinti buvo patikėta bendrovei „Grūstė“. „Atsižvelgdami į septynerius metus trunkantį sėkmingą bendradarbiavimą, aprūpinant kariuomenę įvairiais maisto produktais, nutarėme priimti Lietuvos kariuomenės kvietimą prisijungti prie pratybų organizavimo, teikiant plačios apimties paslaugas, užtikrinančias karių gerovę atokvėpio minutėmis“, – komentavo UAB „Grūstė“ viešųjų pirkimų padalinio vadovas Aurelijus Virkutis.
   Vadovaudamasi konkurso sąlygomis, „Grūstė“ Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono teritorijoje lauko sąlygomis įrengė visą laikiną infrastruktūrą, kuri privalėjo atitikti NATO keliamus standartus tokio pobūdžio laikinai infrastruktūrai. Plyname lauke buvo įrengta iš nedegių medžiagų pagaminta 300 kvadratinių metrų palapinė, pastatyti sanitariniai konteineriai su karšto vandens tiekimu, palapinės vidaus apšildymo įranga, baldai, specialus poilsio zonos inventorius, užkandžių ir gėrimų paruošimo įranga bei elektros energija aprūpinantys generatoriai.
   Projekto įgyvendinimu rūpinosi dešimt „Grūstės“ komandos narių. Bendrovės regiono maitinimo vadovas Rolandas Klemenis pastebėjo, jog į pratybas susirinkę įvairių NATO šalių kariai liko ištikimi sau įprastai virtuvei: „Rytų Europos šalių atstovai noriai mėgavosi kibinais, o amerikiečiai mieliau rinkosi gerai pažįstamus mėsainius“. Populiariausia kava tarp karių – Cappuccino, o populiariausi vaisvandeniai – su sumažintu cukraus kiekiu.
   Klemenis liko sužavėtas Lietuvos kariuomenės atstovų profesionaliu bendradarbiavimu: „Karių sutelktumas ir atsidavimas siekiant bendro tikslo – sklandaus pratybų organizavimo – vertas pagarbos“. Už sėkmingai įgyvendintą projektą Lietuvos kariuomenė bendrovei „Grūstė“ atsidėkojo įteikdama kariuomenės vado padėką.